trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Wszystko o Trophy - czyli długodystansowym turystyku z grupy "Touring"
Waldek
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 24, 2017 3:06 am
Kontakt:

trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: Waldek »

:D Witam serdeczni! Jestem posiadaczem triumph trophy 1200 r1996(wspaniała maszyna:D) jednakże ostatnio coś w silniku strzeliło i w silniku zaczęło coś pukać. Co nieco się na mechanice znam więc sobie go troszkę porozkręcałem i znalazłem przyczynę, oberwały się dwa zęby od zębatki alternatora za koszę sprzęgłowym.niby demontaż nie skomplikowany lecz utknąłem na rozbiórce kosza sprzęgła, ni jak nie mogę ruszyć śruby . I tu moje pierwsze pytanie- jaki ta nieszczęsna śruba ma gwint? Dodam że mam klucz do blokady kosza, a śruba ani drgnie zacząłem się już zastanawiać czy aby nie jest to lewy gwint czy poprostu ktoś tak ją dowalił że bez pneumatu się nie obejdzie. Może ktoś ma sprytny patent na to. Pozdrawiam Waldek



szakal
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 29, 2017 9:51 pm
Kontakt:

Re: trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: szakal »

yutube odpowie na każde pytanie :D

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: ded »

Koszę? KOSZĘ??? Weź pisz po polsku, kropki i przecinki też źle stawiasz.

szakal
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 29, 2017 9:51 pm
Kontakt:

Re: trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: szakal »

:lol: ded pomogłeś koledże teraz kropki będzie dobrze stawiał , a sprzęgło dalej w czarnej d..pie :roll:

Waldek
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 24, 2017 3:06 am
Kontakt:

Re: trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: Waldek »

Faktycznie youtube pomogło :D Aktualnie czekam na zębatkę, jednakże bez klucza udarowego się nie obyło. Przepraszam za pisownię, nie każdy w szkole był orłem z polskiego. Pierwszy raz się spotkałem z taką uszczypliwością od użytkownika forum. Ciekawe czy z mechaniki też taki specjalista, bo za dużo nie pomógł. Z resztą nieważne,grunt że dobrałem się do tej śruby i zębatka wyjęta. Pozdrawiam! Waldek

Waldek
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 24, 2017 3:06 am
Kontakt:

Re: trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: Waldek »

Manewry zakończone, silniczek złożony i o dziwo teras chodzi niesamowicie cichutko jak na ten model :) Pozdro! Dla wszystkich właścicieli tropików :)

szakal
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 29, 2017 9:51 pm
Kontakt:

Re: trophy 1200 problem z koszę sprzęgłowym

Post autor: szakal »

:D No i super że problem rozwiązany tym bardziej że odbyło się bez wizyty w kosztownych serwisach tak trzymać Brawo Ty pozdrawiam kolegę z Wrocka LWG

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości