Triumph ST 1050 regulacja świateł

Wszystko o Trophy - czyli długodystansowym turystyku z grupy "Touring"
patryk19150
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 29, 2018 10:50 am
Kontakt:

Triumph ST 1050 regulacja świateł

Post autor: patryk19150 »

Witam, kupiłem Triumpha St parę dni temu i wracałem wieczorem i ewidentnie światła są ustawione jak na lewostronny ruch( lewa lampa świeci wysoko i na lewo a prawa w dól i prosto) Jak się ustawia reflektory w tym motocyklu? Są śrubki gdzieś na wierzchu czy trzeba czasze rozbierać?



Awatar użytkownika
Luke
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 16, 2015 9:01 pm
Kontakt:

Re: Triumph ST 1050 regulacja świateł

Post autor: Luke »

Teoretycznie powinienes zmienic lampe na „kontynentalna” :) tego regulacja raczej nie zalatwisz. Klosz lampy jest inaczej zbudowany.
Wiem ze sa te takie naklejki do „przerabiania” swiatel, ktore jakos je ukierunkowuja, ale nie uzywalem sam.

Teoretycznie na przegladzie mozesz miec problem, ale od razu podpowiem ze przepisy dotyczace dopuszczania pojazdow do ruchu pod wzgledem swiatel niedostosowanych do naszych przepisow mowia: wszystko w rekach diagnosty :) to on ocenia upierdliwosc takich swiatel i podejmuje decyzje.
Freelancer - pozycjoner, Seowiec do wynajęcia - https://Freelancer-warszawa.pl | https://freelancerka.com

patryk19150
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 29, 2018 10:50 am
Kontakt:

Re: Triumph ST 1050 regulacja świateł

Post autor: patryk19150 »

Wiem wiem, czytałem gdzieś ze murze kontynentalna mieć , ale miałem nadzieje ze chociaż trochę można to zniwelować. ;) :D

Awatar użytkownika
MORHOT
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 8:05 pm
Kontakt:

Re: Triumph ST 1050 regulacja świateł

Post autor: MORHOT »

Hej!
Sama przeróbka jest prosta, pytanie tylko jak się rozbiera reflektor w Triumphie. W sensie czy jest to bardzo trudne i czy potem trudno go uszczelnić z powrotem.
Reflektory soczewkowe mają prostą przesłonę, która w "anglikach" jest wycięta odwrotnie niż być powinna. Kwestia ją obrócić jeśli się da, albo zakleić jak na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Niech się wypowie ktoś, kto rozbierał ten reflektor na ile to jest trudne :-)

patryk19150
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 29, 2018 10:50 am
Kontakt:

Re: Triumph ST 1050 regulacja świateł

Post autor: patryk19150 »

Ja narazie zaczynam z nim zabawę ale prędzej czy później pewnie się za to zabiorę. Własnie fajnie by było trochę ożywić to forum. :D :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości