Głowica silnika 1050 - kompatybilność między modelami

Wszystko o Trophy - czyli długodystansowym turystyku z grupy "Touring"
Awatar użytkownika
MORHOT
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 8:05 pm
Kontakt:

Głowica silnika 1050 - kompatybilność między modelami

Post autor: MORHOT »

Cześć!
Czy głowice silnika są takie same we wszystkich modelach Triumpha z silnikiem 1050 ccm?
W moim Sprincie 2008 po złamaniu ślizgu łańcucha rozrządu prawdopodobnie będę musiał remontować głowicę. Miałem nadzieję, że może nie, i choć nadal czekam jeszcze na wyrok od mechanika, to naczytawszy się zagramanicznych forów raczej powoli godzę się z tym, że tłoki pocałowały się z zaworami :(
Są na Allegro głowice od Speed Tripla i Tigera do kupienia za parę złotych. Czy one podejdą do mojego silnika? W sensie nawet nie całe głowice, ale zawory i ewentualnie prowadnice, jeśli moje są pokrzywione? Ewentualnie gdzie i w jakiej cenie można kupić nowe zawory? Gdzie i w jakiej cenie dostanę uszczelkę pod głowicę?
Bardzo proszę o pomoc osoby posiadające odpowiednią wiedzę.



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Głowica silnika 1050 - kompatybilność między modelami

Post autor: szewczenko »

We wszystkich modelach Triumpha z silnikiem 1050 na pewno nie są identyczne głowice, ale w części pokrywają się. Najlepiej sprawdzić po numerach części. Można to zrobić np. na tej stronie http://www.worldoftriumph.com/triumph-m ... parts.html
Ja kilka części kupiłem właśnie tam. Niestety dochodzi koszt przesyłki z UK, który jest znaczny. Najlepiej iść do salonu Triumpha, bo z tego co pamiętam jest trochę taniej, ale musisz czekać 2 tygodnie na części.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości