Sprint st 1050 wyrzuca płyn

Wszystko o Trophy - czyli długodystansowym turystyku z grupy "Touring"
Rudek1972
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 20, 2018 4:40 pm
Kontakt:

Sprint st 1050 wyrzuca płyn

Post autor: Rudek1972 »

Witam! mam problem mój sprint 2005rok wyrzuca płyn chłodzący. Wszystko jest ok do momentu gdy nie złapie temperatury. I wtedy na postoju bo wczasie jazdy wiadomo ze nie! Jeśli stoję i nie chodzi wentylator to wszystko jest ok mogę go zgasic i nic się nie dzieje ale jeśli w momencie gdy się zatrzymam zaraz po jeździe gdzieś w korku i chodzi wentylator a ja zgasze silnik w trakcie jak jak wentylator się jeszcze nie wyłączył to wyrzuca wezykiem płyn. To chyba nie jest normalne. Nadmie pali dobrze nie dymi płynu poza tym przypadkiem nie ubywa. Ma ktoś propozycje o co chodzi?



Rudek1972
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 20, 2018 4:40 pm
Kontakt:

Re: Sprint st 1050 wyrzuca płyn

Post autor: Rudek1972 »

Oleju nie pobiera płyn też jest czysciutki.

Awatar użytkownika
MORHOT
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 8:05 pm
Kontakt:

Re: Sprint st 1050 wyrzuca płyn

Post autor: MORHOT »

Cześć!
Mój Sprint też miał takie zapędy, żeby się zagotować.
Sprawdź/wymień w kolejności:
- płyn chłodniczy na nowy,
- korek chłodnicy - jeśli nie trzyma ciśnienia, to płyn wrze w niższej temperaturze
- termostat - czy jakiś głąb go nie założył... odwtotnie!
U mnie było to ostatnie :roll:

Rudek1972
Posty: 39
Rejestracja: sob paź 20, 2018 4:40 pm
Kontakt:

Re: Sprint st 1050 wyrzuca płyn

Post autor: Rudek1972 »

Oooooo! Witam! Dzięki za podpowiedzi. Żadko mi tu ktoś odpowiada na pytania. Zazwyczaj sam dochodzę do rozwiązania problemu i pisze potem co było nie tak. Zeczywiscie w moim przypadku był to korek chłodnicy a już kupiłem tester na obecność dwutlenku węgla w układzie chłodzenia ale wszystko ok. Ogólnie sprinty tak mają że dość szybko się grzeją. A tak w ogóle korek kupiłem oryginalny w serwisie triumpha za pięćdziesiąt kilka złotych tak że nie ma tragedii. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Glenroy
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2019 4:53 pm
Kontakt:

Re: Sprint st 1050 wyrzuca płyn

Post autor: Glenroy »

Zaczął bym od korka chłodnicy, są jakieś wadliwe, albo po prostu wątpliwej jakości. Potrafią przestać trzymać ciśnienie nawet po 30-40 tys km. Bardzo popularny problem na zagranicznych forach.
Na początku sezonu miałem ten sam problem, zamówiłem oryginalny korek z UK i po wymianie wszystko gra jak trzeba. Próbowałem znaleźć jakieś informacje na temat zamiennika, np. z jakiegoś samochodu, ale niestety nic nie udało mi się na razie ustalić.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości