Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Wszystko o Trophy - czyli długodystansowym turystyku z grupy "Touring"
Awatar użytkownika
Tymek
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 11:15 am
Kontakt:

Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Tymek »

Witam.
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Triumpha Trophy SE 2017r. Moto sprowadziłem zza oceanu. Trophy jest sporo obniżony i mam wielką prośbę do posiadaczy tegoż modelu. Potrzebuję wymiar dźwigni zawieszenia amortyzatora tylnego bo wiem że w moim sprzęcie została ona wymieniona na akcesoryjną i motocykl jest sporo niższy. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: MZR »

Nie jestem pewny na 100%, ale wydaje mi się, że w oryginale amortyzator powinien być zamontowany właśnie bez tej dźwigni, to są dystanse obniżające punkty zamocowań, bez nich amortyzator wróci do oryginalnego miejsca mocowania, i tym samym całe moto pójdzie do góry.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
Tymek
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 11:15 am
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Tymek »

Też tak na początku myślałem ale nie da się zamontować amorka bez tych dźwigni. Chciałbym wrócić do oryginalnej wysokości motocykla ale niestety nie znam długości tych blach. I czekam z niecierpliwością aż któryś z użytkowników Trophy pofatyguje się i zmierzy te dźwignie :lol: :lol: Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: MZR »

No rzeczywiście, w oryginale są też. Drop link tak zwany, numer części: T2057605, po ok. 150zł/sztukę

Obrazek
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
Tymek
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 11:15 am
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Tymek »

Tak właśnie o to mi chodzi część nr.23 z tego rysunku. Potrzebna mi jest długość tego oryginalnego elementu. Znajomy ma u siebie w firmie laser to by mi coś takiego wyciął z grubej blachy. Tylko jakoś nikt niema ochoty żeby zmierzyć tą część i podać jej wymiar. Ja wiem że to może nie jest takie proste bo trzeba by było położyć się na ziemię przy motocyklu i przyłożyć linijkę. Ale może ktoś wreszcie się pofatyguje i mi pomoże. Pozdrawiam

Szelma
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 8:57 pm
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Szelma »

Tymek pisze: pn gru 21, 2020 10:53 am Tak właśnie o to mi chodzi część nr.23 z tego rysunku. Potrzebna mi jest długość tego oryginalnego elementu. Znajomy ma u siebie w firmie laser to by mi coś takiego wyciął z grubej blachy. Tylko jakoś nikt niema ochoty żeby zmierzyć tą część i podać jej wymiar. Ja wiem że to może nie jest takie proste bo trzeba by było położyć się na ziemię przy motocyklu i przyłożyć linijkę. Ale może ktoś wreszcie się pofatyguje i mi pomoże. Pozdrawiam
Jesli nadal potrzebujesz wymiaru, daj znac, mam gdzies w garazu orginaly, to zmiarkuje jutro.

Awatar użytkownika
Tymek
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 11:15 am
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Tymek »

Cześć "Szelma" dzięki za odzew. Tak potrzebuję jeszcze te wymiary. Chyba że masz te części na sprzedaż to może jakoś się dogadamy. Pozdrawiam

Szelma
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 8:57 pm
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Szelma »

Masz tu fotki ori kosci. Ale zastanawia mnie, czemu chcesz zmieniac ? Ja mam na tyle kosci obnizajace 30mm a przod na lagach 15mm i choc moto prowadzi sie na ori spoko, to dopiero teraz po obnizeniu mozna gnac z plecakiem i pelnymi kuframi po 2 paki i stabilnie jest ze hej. Nie wspomne juz o tym, ze nogi masz stabilnie na ziemi ugiete a ten kloc jak zaczyna sie walic, to juz go nie ma szans uytrzymac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tymek
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 11:15 am
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Tymek »

Wielkie dzięki za foty z wymiarami. Gdybyś był kiedyś w okolicy Suwałk to zapraszam na browarka. Pozdrawiam

Szelma
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 8:57 pm
Kontakt:

Re: Trophy 1215 Zawieszenie Tylne

Post autor: Szelma »

Nie ma sprawy. Dzieki za zaproszenie, kto wie, moze skorzystam, moja zona od dawna chce odwiedzic podlasie. Ale to by musial byc obrany kierunek i zaplanowana trasa, bo ja mieszkam w uk. A na ten sezon, jak sytuacja z wirusoswirusem pozwoli, mamy zaplanowane Alpy (Uk, Francja, Szwajcaria, Wlochy, Austria, Czechy i powrot przez Niemcy)

Jak bys mial jakies problemy z trophy, to wal jak w dym.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości