Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając używane moto.

Pytania, zakup kontrolowany, konkretne sztuki do diagnozy, ogłoszenia z [K] z ofertami
RockerWola
Posty: 15
Rejestracja: pn kwie 10, 2017 8:49 pm
Kontakt:

Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając używane moto.

Post autor: RockerWola »

Mniej więcej, jak w temacie.
Interesuje mnie, czy na coś szczególnego powinienem zwracać uwagę przy oglądaniu Scramblera lub Bonnevilla?
Tak jak każde auto czy moto różnych marek mają swoje przypadłości, z nie którymi da się żyć i to ich urok, ale pewne, ktore wychodzą z czasem mogą dyskwalifikować sprzęt z zakupu bądź też naprawy, która może okazać się zupełnie nie opłacalna.

Obejrzałem już chyba milion recenzji na tubce, ale w większości przypadków są to recenzje sprzętów nowych, a nawet jeśli używki to mało jest info o konkretnych wadach.
Tak wiem, brytole mają bardzo dobre opinie, z tego co się zorientowałem.

Lecz chciałbym dowiedzieć się czego się wystrzegać, na co uważać, a ewentualnie z czym mógłbym się potargować przy zakupie.



Awatar użytkownika
Sylwester175
Posty: 121
Rejestracja: czw lut 23, 2017 10:57 am
Kontakt:

Re: Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając używane moto.

Post autor: Sylwester175 »

Wad jako takich nie znam tych sprzętów, głównie szukaj śladów powypadkowych z racji tego że ta marka dosyć szybko znów staje się popularna na wielu rynkach zaczyna trzymać cenę, wystarczy spojrzeć po ogłoszeniach w sieci i się okaże że motocykl poza granicami polski trzyma średnio wyższą cenę niż w Polsce (Mam porównanie z niemieckim rynkiem bo w Konstancji spędzałem sporo czasu).

Nie można też traktować mojej wypowiedzi jako reguły bo i zagranicą okazje się zdarzają i to czasem bardzo atrakcyjne, ale warto o tym pamiętać.
Bonneville T120 2020r

Virtoooz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 23, 2019 2:36 pm
Kontakt:

Re: Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając używane moto.

Post autor: Virtoooz »

Cześć, pozwolę sobie na odgrzanie tematu. Czy w autoryzowanych serwisach Triumph istnieje możliwość sprawdzenia historii motocykla po numerze seryjnym? Wszelkie naprawy, przypadłości itd. Od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia w sieci odnośnie modelu Bonneville i zastanawiam się na co w szczególności powinno się zwrócić uwagę pod względem technicznym (napęd, silnik, układ wtrysku paliwa itd.), w przypadku zakupu motocykla z przebiegiem ok. 25-30 tys km. (rocznik 2008-2010). Jednymi słowy na co przygotować się finansowo w przypadku zakupu jednośladu, zakładając że poprzedni właściciel sumiennie podchodził do tematu użytkowania motocykla. Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości