triumph sprint sport

Pytania, zakup kontrolowany, konkretne sztuki do diagnozy, ogłoszenia z [K] z ofertami
Maciej75
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 17, 2017 7:42 pm
Kontakt:

triumph sprint sport

Post autor: Maciej75 »

czesc

przepraszam za moje bledy po polsku ale dopiero wrucilem z francji po 35lat.
potrzebuje pomoc bo mam mojego ukochanego triumpha sprint sport versja black jak z 97roku. to jest daytona z caroserja sprint.
mam ten motor od 10 lat. chcemy z zona znalesc kogos który będzie dbal o ten motor dlatego pisze w tym forum.
motor jest gotow na sezon. wszystko nowe. cena około 13000zl. jest do zarejestrowania w Polsce.
informuje ze to nie jest motor po wypadku lub składak. orginalny triumph od a do z.
info : gaźniki wyregulowane na 110km. rury carbon triumph (bardzo glosny).
ogłoszenie jest na allegro. bardzo mocno polecamy. motor super na ballady i długie trasy. odradzam komus który zaczyna jazde na motorze.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Luke
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 16, 2015 9:01 pm
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: Luke »

A masz jakies foto albo link do ogloszenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Freelancer - pozycjoner, Seowiec do wynajęcia - https://Freelancer-warszawa.pl | https://freelancerka.com

Maciej75
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 17, 2017 7:42 pm
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: Maciej75 »

czesc

proszę link do ogłoszenia.

pozdrawiam

http://allegro.pl/triumph-sprint-sport- ... 31002.html

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: ded »

Obawiam się że za wysoko cenisz. Nie orientuję się konkretnie w cenach tego modelu ale kupiłem trypla 2002 r za niecałe 10 tyś. Ty chcesz 13 za sporo starszy, mniej atrakcyjny wizualnie motocykl do rejestracji. Obawiam się że za tą kasę to nie znajdzie się chętny. Piszesz że wszystko w oryginale. To nie moja sprawa i jak wspomniałem nie interesowałem się tym modelem ale ten układ wydechowy to mi wygląda na jakąś kombinację. Kolektor czarny, potem rura od tłumika stalowa i na 2 cybanty złapana, a sam karbon na tłumiku tez nie wyglądana "karbonowo". Popatrz na inne ogłoszenia bo uważam że to jest cenowo niezbyt dopasowane do realiów. Tak na szybko znalazłem tylko jednego sprinta 900 na allegro i z 1994r ale kosztuje 3700, także sam rozumiesz że nawet bym na Twoje ogłoszenie nie spojrzał, bo jeśli tamten ma sprawny silnik i prostą ramę to nie ma szans żeby Twój się opłaciło brać nawet jeśli jest cud miód.

Maciej75
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 17, 2017 7:42 pm
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: Maciej75 »

czesc

dzienki za odpowiedz. masz racje co do rynku w Polsce. we francji widziałem jakie motory wyjerzdzaly do polski. tak jak tripl 2002rok za 2500euros jest nie możliwe we francji. tam byle motor suzuki bandit 600 z 2000roku kostuje 2000euros.
jak można kupic motor na zachodzie za pol ceny????
co do mojego, nie można porownac tego z 94roku. nie ma nic wspólnego z moim. tyko owiefke. jak widzisz na zdjęciach tego czerwonego to silnik jest szary co oznacza 90koni max. szkrzynia inna i glowica tez inna. w moim jest silnik od daytony, to znaczy inne sprzeglo, inne przekladnia, inne gaźniki i glowica przygotowana przez cosworth. co do rur wydechowych to sa orginal triumph z carbonu. to była opcja(na tor wyścigowy). do tego ten model był produkowany tylko w 2500 egzemplarzach, w koloroch czany lub czerwony.
jak jezdzilem po Europie z zona, to na parkingach tylko Niemcy i Anglicy pytali i robili zdjęcia motoru. zgadzam się z toba ze będzie trudno go sprzedać w Polsce. może komus który koleksionuje motory lub zna triumph.
do tego to nie jest motor dla poczatkujacych, jest cieszki i pilotaż wymaga doświadczenia ale za to jaka frajda!!
a i jeszcze jedna uwaga : tak patrze na ogłoszenia i smiac mi się chce jak widze ile maja kilometrow. wszystkie około 35000km ale maja 20 lat. to znaczy ze motory jedzily 1750km rocznie??!!(norma to mini 5000km rocznie) może w zimnych krajach ale nie we francji lub niemiec!!
cos ten rynek w Polsce jest nie tak.

Awatar użytkownika
Luke
Posty: 331
Rejestracja: pt paź 16, 2015 9:01 pm
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: Luke »

Tu sie zgodze w pelnej rozciaglosci z ostatnim zdaniem: rynek w Polsce jest cos nie tak :D
Ludzie kupuja oczami. Kazdy liczy ze moze akurat ten jego przebieg jest oryginalny? Wszystkie w okolo krecone, ale moooze on jeden ma farta? No przrciez sprawdzil i sie zna :)
A inna jest kwestia tego typu, ze tak dlugo bedzie polski prowincjonalny handlarz krecil liczniki, jak dlugo klyent bedzie kupowal ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Freelancer - pozycjoner, Seowiec do wynajęcia - https://Freelancer-warszawa.pl | https://freelancerka.com

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: ded »

Nie mów że nie znasz ludzi którzy moto wyciągają 5x w roku. Co innego biały kombiak w dieslu ale motocykle to czasem robią symboliczne przebiegi. Nie przeczę że handlarze kręcą ale akurat motocykle to dobro trochę bardziej luksusowe i zdarza się że posiada je człowiek który ma biznes i rodzinę na głowie i nawet turystykiem wybierze się wkoło europy ale raz w roku.
Niska cena motocykli w PL jest spowodowana tym że u nas sezon trwa dosyć krótko. Handlarze ściągając powypadkowe szroty z zagranicy konkurują cenami a sprzedając dobry motocykl trzeba się jakoś dopasować z cenami bo przeciętny kupiec nie będzie zainteresowany. W związku z tym czasem uda się kupić dobry motocykl w atrakcyjnej cenie bo sprzedający ma już dość "dziwnych telefonów" a dwa sprzęty mu nie potrzebne. Kwestia że trzeba poszukać.
Pytanie więc czy motocykl który sprzedaje założyciel tematu to jest taki zwyklak tyle że rzadki (użytkowo to minus) czy wychuchana perełka z oryginalnym lakierem która nigdy nie leżała? Ludzie często czują sentyment do swoich maszyn i wyceniają je znacznie powyżej zdrowego rozsądku. Ja za tyle w życiu nie kupił bym tego motocykla- jego wartość dodana spowodowana małą ilością sztuk to dla mnie wada. Z tego co pamiętam to niedawno wróciłeś do kraju, pewnie sobie go sprowadziłeś jako mienie przesiedleńcze. Jeśli tak to zastanawia mnie czemu nie sprzedałeś go przed powrotem skoro tam rynek wyglądał lepiej? To nie moja sprawa ale chyba pomysł powrotu po 35 latach to nie był z dnia na dzień a tutaj pewnie nim nie jeździłeś skoro nie jest zarejestrowany. Albo go zarejestruj i jeździj albo podpytaj kilku handlarzy ile by Ci za niego dali. Do tej ceny dodaj 1-2 tyś i za tyle próbuj sprzedać. Obstawiam że będzie to połowa tej kwoty którą chcesz teraz.

Admiarł
Posty: 159
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 3:37 pm
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: Admiarł »

Niskie przebiegi to też prawda. Mam kolegę co kupił sobie HD za prawie sto k zł, a jeździ nim 1000km rocznie jak się zepnie.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Maciej75
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 17, 2017 7:42 pm
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: Maciej75 »

czesc

odpowiedz do ded z ciechanowa;

dzieki za odpowiedz; ja go nie sprowadzilem do polski aby go sprzedac i na nim zarobic!! naiwny bylem i myslalem ze rynek jest podobny do zachodniego; we francji to jest tak z markami motorow europejskimi : tym starszy i w orginalnym stanie tym droszy; triumph, ducati, moto guzzi etc........
co do km; to zgadzam sie sa osoby kture malo jerzdza ale dlugo nie trzymaja motoru i go sprzedawaja; norma to 5000 rocznie.
wracam do handlarzy, bylem i widzialem; nie powiem gdzie i kto. jestem w szoku; daje przyklad; motor z francji bez karty rejestracyjnej tylko z karta RSV (to znaczy ze urzad francuski zabronil ta maszyne na drodze i na sprzedarz we francji); oczywiscie po wypadku; ten handlarz mi mowi ze spoko pol motoru juz znalaz kolo warszawy i pare spawow i hop na droge!! ze bedzie jechal krzywo to nic aby odpalil i ruszyl; szkoda mi ludzi kture kupuja te maszyny; i tak pewnie ze nie moge zadac takiej ceny bo taka konkurencja to nikt nie podbije;
mialem pare motorow, kilometrow nie licze ale duzo; jezdzilem po polsce juz od dawna i chcialem komus sprzedac moj motor aby sie cieszyl pewnym motorem; mi sie nie spieszy napewno znajde ! ja go kupilem przez przypadek, bylem u triumpha zapytalem co to za maszyna i po odpaleniu silnika zakochalem sie; i tak bedzie z inna osoba;
pozdrawiam

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: triumph sprint sport

Post autor: ded »

Mogę życzyć tylko powodzenia ale jeśli chcesz próbować uzyskać taką kwotę to postaraj się o super zdjęcia w większej ilości i jakiś konkretniejszy opis. Spróbuj wystawić motocykl na otomoto w tej droższej opcji w której pojawia się także na allegro i olx jednocześnie. Pomijając fakt, że rynek jest trudny to jest wiele osób które przez sentyment wysoko wyceniają sprzedawany motocykl, a jego stan jest daleki od deklarowanego w opisie. Jak byłem na kupnie S3 to też oglądałem sztukę która w rozmowie była super a na żywo mniej super + jakiś problem z silnikiem. Sprzedający był wyraźnie obrażony tym faktem. Ja podpowiem Ci tylko, że jak ktoś ma 13 tyś na motocykl to nie szuka rzadkiego modelu tylko czegoś relatywnie młodego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości