Speedmaster 1200 MY2019

Pytania, zakup kontrolowany, konkretne sztuki do diagnozy, ogłoszenia z [K] z ofertami
krwita
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 12, 2019 9:10 am
Kontakt:

Speedmaster 1200 MY2019

Post autor: krwita »

Witajcie,

Rozważam zmianę motocykla, jedną z opcji jest Triumph Bonneville Speedmaster, rocznik bieżący z silnikiem 1200.

Nie mam doświadczeń z tą marką, co więcej nie jest ona bardzo popularna w Polsce przez co ciężko o opinie. Macie jakieś doświadczenia? Subiektywne i obiektywne opinie? gdzie są problemy, z czym trzeba się liczyć?

Bedę wdzięczny za wszelkie komentarze.

pozdrawiam

Krwita



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Speedmaster 1200 MY2019

Post autor: MZR »

Miałem od nowości Bonnevilla 900 rocznik 2013 od roku 2014 do 2019 i kompletnie bez żadnych usterek. Obecnie posiadam Bonnevilla T120 1200 rocznik 2016 od roku 2018 i też kompletnie bezawaryjny... Nie słyszałem też u innych użytkowników, żeby ktoś miał jakieś problemy, także kupuj śmiało i ciesz się jazdą 8-)
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Lucky81
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 19, 2019 9:28 am
Kontakt:

Re: Speedmaster 1200 MY2019

Post autor: Lucky81 »

Potwierdzam bezawaryjność motocykli Triumph o ile użytkuje się je i dba w odpowiedni sposób.
Motocykl: Triumph Scrambler 900 EFI - kupiłem nowy w 2010.
Przebieg roczny ok 6000 km.

Na początku miałem problemy z zaworami ale ten model tak ma, tak mówili w serwisie że po dwóch regulacjach będzie ok i jest do tej pory.
Powiem tak, po 50000 km ten motocykl można powiedzieć że się dopiero porządnie "dotarł".
Skrzynia biegów pracuje płynnie.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z oświetleniem, rozrusznikiem, ogólnie układem elektrycznym.
Silnik to jest bajka, moim zdaniem nie do zdarcia - zero wycieków, zero poboru oleju, świece bez nalotów, pracuje równo.
Koła szprychowane - zero luzów, solidnie wykonane.
Minusy tego modelu:
- zawieszenie - twarde
- orginalny układ wydechowy (ciężki) - tłumik w środku się rozsypał, coś się urwało ale nie wiem co.

Jak kupowałem motocykl problemy były z serwisem ale teraz jest lepiej. Części dość drogie, mała dostępność akcesoriów i używanych części.
Trzeba sprowadzać z UK lub EU a kurs waluty wysoki.

Ogólnie Triumph robił i dalej robi solidne motocykle w przeciwieństwie do japońskich marek u których jakość spadła ale wszystko ma swoją cenę :)
Dodam jeszcze że nigdy nie używałem myjki ciśnieniowej przy czyszczeniu bo moim zdaniem wpływa niekorzystnie na stan motocykla.

Wiem że napisałem trochę nie na temat ale nudziło mi się a może komuś się przyda.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości