Nadmierna konsumpcja oleju

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
Marcin8585
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 26, 2023 7:12 am
Kontakt:

Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: Marcin8585 »

Siema,

Panowie zaobserwowałem nadmierne zużycie oleju w TT 900 Rally Pro 2022 Przebieg 15000KM.

Na 1000 km zużycie wynosi 150-200ml. Olej to MOTUL 7100 10W40 wymiana co 7000 KM

To jest normalne przy nowym motocyklu?

Zaobserwowałem również dziwne szarpnięcia przy obrotach poniżej 4000. Motocykl jak wkręci się na obroty powyżej 4000 to jest

ok ale na niższych obrotach ma tendencje do szarpania. irytuje mnie to ...

To jest dopiero 2 sezon Triumpha... serwisowany u przedstawiciela, bez wypadku, wszystko oryginalne.

Pierwszy senon bez problemów a w 2 coś takiego...

Serwis twierdzi ze było za gorąco i dlatego bierze olej. Nie wierze w taką teorie...

Karzą mi obserwować jak będzie poniżej 30 stopni...

Dobrze ze mam gwarancje ale jestem bardzo zdziwiony ze taka sytuacja miała miejsce.

Możecie coś doradzić?



tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: tuzmen »

Posłuchałbym rad serwisu aczkolwiek mój 1050 lubi spalić olej przy wysokich obrotach i tak po 5kkm dolewam 0,5l. Wysoka temperatura i jazda w korkach też ma na to wpływ.
Poza tym taka ilość nie można nigdy nazwać nadmierną.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: szewczenko »

Mój ST675 też brał olej jak był nowy, ale nie powiem Ci ile to było, bo nie pamiętam. Irytowało mnie to strasznie, więc zmieniłem olej na półsyntetyczny i przestał brać. Teraz mam 85 tyś km i nadal nie bierze, a w tym roku często bywam na torze, więc silnik pracuje głównie na wysokich obrotach. Nie musisz zmieniać od razu na półsyntetyczny, wystarczy że wybierzesz inną markę (np fuchs silkolene), bo Motul wcale nie jest takim dobrym olejem jak jest reklamowany. Jeśli chodzi o szarpanie, to pewnie kwestia regulacji... w starszym roczniku obstawiałbym przepustnice, ale w Twoim przypadku to mało prawdopodobne. Może zmieniałeś układ wydechowy lub dokonywałeś innej modyfikacji, a może motocykl wymaga już regulacji zaworów ? Może na forach zagranicznych problem został już opisany, np. triumphrat.net

tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: tuzmen »

Zalejcie mineralny to może będzie go przybywać

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: szewczenko »

Lej co chcesz, ale żartuj sobie z kogoś innego. Ja stosuję to na co mi serwisówka pozwala "Semi or fully synnthetic motorcycle engine oil, SAE 10w40 or 15w50, API grade SH or higher and JASO MA -Triumph recommend Mobile 1 Racing 4T oil."

tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: tuzmen »

No to jeszcze podaj źródło na "wcale nie taki dobry motul" to faktycznie żarty na bok

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: szewczenko »

Bez komentarza :lol:

tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: tuzmen »

Tak z ciekawości bo nie znam 900 ten interwał olejowy taki krótki? 7kkm?

Marcin8585
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 26, 2023 7:12 am
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: Marcin8585 »

Dziękuję za wszystkie odp.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz... co ma jazda w korku do konsumpcji oleju? Pytam z ciekawości.

tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: Nadmierna konsumpcja oleju

Post autor: tuzmen »

Jeśli jeździsz w korku to temperatura oscyluje wokół max, olej pracuje w wyższej temp. A więc spada jego jepkosc więc olej może łatwiej dostać się do komory spalania. W dodatku pewnie więcej mgły olejowej zostanie zassane do dolotu poprzez odmę

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości