Tiger 1050 nieraz zgaśnie przy zmianie biegu

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Tiger 1050 nieraz zgaśnie przy zmianie biegu

Post autor: szewczenko »

Nie ma sprawy. Jak znajdę w serwisówce właściwe obroty to napiszę, bo nie chcę wprowadzać Ciebie w błąd. A co do wskazań obrotomierza, to miałem bardzie tu na myśli, że obrotomierz wskazówkowy nie jest tak dokładny w odczycie. Widzę, że pokazuje lekko ponad 1000, a ile to jest to ciężko jest mi powiedzieć. Dopiero jak podłącze Tuneecu, to widzę dokładne obroty. Ale ustawiałem je bardziej na wyczucie. Dopiero za czwartym razem trafiłem idealnie. Trochę czasu zeszło mi się żeby rozwiązać ten problem. Szukałem wszędzie (serwisówka, zagraniczne fora triumpha) i wszystkie rozwiązania były błędne, bo często spotykałem się z twierdzeniem, że nie reguluje się ręcznie obrotów bo odpowiada za to silnik krokowy i przez to szukałem tam gdzie nie trzeba.



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Tiger 1050 nieraz zgaśnie przy zmianie biegu

Post autor: szewczenko »

Podłączyłem z ciekawości tuneecu pod moto. Na rozgrzanym silniku obroty oscylują w granicach 1300-1350, a patrząc na zegary powiedziałbym że są na poziomie 1100.

slim3
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 12:51 pm
Kontakt:

Re: Tiger 1050 nieraz zgaśnie przy zmianie biegu

Post autor: slim3 »

Witam ponownie
Dziś zabrałem się za mojego TT1050 , a dokładnie za tę regulacyjną śrubkę wolnych obrotów. Jest ona trochę inaczej usytuowana niż na twoich zdjęciach (chyba gardziele od Sprinta), też dostęp prawie żaden, ale z pomocą syna, na dwie ręce, wkręciłem około "magicznego" 3/4 obrotu i jak na razie jak ręką odjął, nie gasł już dziś w czasie jazdy po puszczeniu gazu. Obroty trochę wzrosły do ok. 1200. Na zdjęciu ledwo widoczna śrubka.
Tak, że odpukać, jest na razie dobrze. Dzięki jeszcze raz i udanych serwisów życzę!

slim3
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 12:51 pm
Kontakt:

Re: Tiger 1050 nieraz zgaśnie przy zmianie biegu

Post autor: slim3 »

IMG_6661.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Tiger 1050 nieraz zgaśnie przy zmianie biegu

Post autor: szewczenko »

Cześć. To super, że udało się rozwiązać problem. Śrubka w zasadzie otwiera tylko lekko przepustnicę, ale można przyjąć że jest od wolnych obrotów :) W tym roku udało mi się rozwiązać wszystkie problemy, które trapiły Streeta, więc czeka mnie nudna zima ;) Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości