wężykowanie tylnego kola

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
Tiger 800 WAW
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 2:16 pm
Kontakt:

wężykowanie tylnego kola

Post autor: Tiger 800 WAW »

Cześć,
Posiadam Tygrysa 800xc 2011 z nalotem 80k. Motocykl w stanie bdb. Zawieszenie przód zrobione, łożyska i centrowanie koła zrobione, nowe opony karook 4. Od pewnego czasu przy wchodzeniu w zakręty lub dynamicznym przyspieszaniu macha motocyklem. Na zakrętach musze zwalniać do 50km. Pozostało mi jeszcze do sprawdzenia tylni amortyzator.
Dajcie proszę znać czy mieliście już takie przypadki w swoich motocyklach, bo już sam nie wiem co to może być.



tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: wężykowanie tylnego kola

Post autor: tuzmen »

Jeśli masz regulacje zawieszenia przedniego to ustaw na najbardziej komfort i zobacz czy tył będzie współpracował z przodem. Jeśli nie to prawdopodobnie skończyło się tłumienie z tyłu.

Tiger 800 WAW
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 2:16 pm
Kontakt:

Re: wężykowanie tylnego kola

Post autor: Tiger 800 WAW »

Przód mam bez regulacji ale wymieniłem olej i zlikwidowałem luz w główce ramy. Tylny amor już swoje przeżył (80 000) i będę go regenerował i zmieniał sprężynę. Zastanawiam się tylko czy słaba kondycja amora daje takie efekty.

tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: wężykowanie tylnego kola

Post autor: tuzmen »

Czy olej z przodu zalałeś zgodny z manualem?

Tiger 800 WAW
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 2:16 pm
Kontakt:

Re: wężykowanie tylnego kola

Post autor: Tiger 800 WAW »

Przyznam się ze nie wnikałem zaufałem mechanikowi. W następnym tygodniu robię tylni amor dam znać jak zachowuje się tygrys po zabiegu.
Tak czy siak dzięki za podpowiedzi

tuzmen
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 29, 2023 10:51 pm
Kontakt:

Re: wężykowanie tylnego kola

Post autor: tuzmen »

Niestety ale te tylne amorki w tiger ach lubią padać i to przy mniejszych przedbiegach. Jeśli chcesz zostać z maszyną na dłużej można zainwestować w jakiegoś wilbersa, yss, hyperpro
Miałem podobny temat u siebie w 1050. Tego typu zachowanie jest przyczyną że przod jest dużo więcej tlumiony niż tyl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości