Tiger 1050 niepokojące dźwięki

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
cripwalk
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 29, 2024 2:16 am
Kontakt:

Tiger 1050 niepokojące dźwięki

Post autor: cripwalk »

Witam serdecznie, zwracam się do Was - użytkowników tejże upatrzonej marki z następującym pytaniem, mianowicie pojawił się dziwny foniczny objaw w moim Tigerze 1050
Po odpaleniu motocykla z prawej strony w okolicy rozrusznika wydobywają się dziwne takie metaliczne dźwięki, coś jakby miało luz na zębach, albo jakieś łożysko (jest to dźwięk bardziej stukający aniżeli szurający)
co sprawdziłem:
Przeniesienie napędu rozrusznika - zęby w idealnym stanie, zero śladu zużycia
napinacz rozrządu - 9 kliknięć przy wysuwaniu "tłoczka", brak oznak zużycia, zamek trzyma jak należy, więc rozrząd raczej odpada
kosz sprzęgła - fizycznie do niego się nie dostałem jeszcze, lecz nie ma żadnej zmiany dźwięku podczas wciskania/odpuszczania sprzęgła
dźwięk ten jest również słyszalny podczas powolnej jazdy (przy wyższych prędkościach/obrotach już wydech zagłusza i ciężko stwierdzić zmianę dźwięku)
silnik odpala bez problemu, pracuje równo, nie ma falowania obrotów nawet na zimnym silniku
A na deser zagadka, dziś odpaliłem go i hałas był, po zgaszeniu i odpaleniu po raz kolejny przez pierwsze 5-10 sekund tego dźwięku praktycznie nie było, po czym znów się pojawił.
Nie bardzo mam pomysł co i w jaki sposób dalej sprawdzać, dowiedziałem się, że sprzęgiełko rozrusznika czasem lubi nawalić, lecz czy one tak by hałasowało?

Jeżeli któryś z forumowiczów miał takie przygody, lub ma jakąkolwiek sugestię dotyczącą dalszej diagnostyki, bardzo proszę o podzielenie się wiedzą.
Pozdrawiam serdecznie.



ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości