Serwis Tiger Sport 1050

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
Andrzej
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 13, 2018 4:35 pm
Kontakt:

Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: Andrzej »

Witam;
Posiadam Tigera Sporta 1050 i chciałbym sam zrobić serwis olejowy, filtry itp.
Czy to dobry pomysł żeby się za to brać samemu? - trochę pojęcia mam.
Czy możecie polecić gdzie kupić akcesoria: filtry, uszczelki pod korek spustu oleju, olej.
Jaki olej polecacie ?
Tiger jest z 2015 roku i ma niecałe 12 tys. km. przejechane. W zeszłym roku był serwisowany w Autoryzowanym serwisie Triumph.

Podpowiedzcie coś, proszę.
Dziękuję
Andrzej.



balles
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 18, 2017 11:37 am
Kontakt:

Re: Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: balles »

Wymiana oleju i filtra nie jest skomplikowana, z powietrza jest trochę więcej kręcenia . Jak potrafisz założyć klucz na śrubę i podsunac miskę to ogarniesz temat. Tylko polecam kupić klucz do filtra taki nasadowy nie wiem jak fachowo się nazywa bo innym ciężko podejść. W zeszłym roku się nawalczylem bo jeszcze nie miałem.
Co do zakupów ja kupowałem w sklepie filtrytotu.pl ale mam blisko więc sam odbierałem.

Andrzej
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 13, 2018 4:35 pm
Kontakt:

Re: Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: Andrzej »

Dzięki za podpowiedź,
ten klucz do filtra to rozumiem, że jakiś specjalny do Trumpha? Jak go szukać - kojarzysz nazwę tego klucza?
Dziękuję.

balles
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 18, 2017 11:37 am
Kontakt:

Re: Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: balles »

To nie jest triumpha klucz to jest takie cos zakładane na filtr http://yato.com/products/4/YT-0594
Tylko musisz wybrać właściwej średnicy i ilości kątów. Ja na allegro kupiłem 1 szt. Taki jak potrzebowałem.
Zajrzyj pod spód może masz filtr co ma końcówkę do klucza nasadowego o taki https://moto-point.com.pl/filtry/6872-f ... 04-rc.html

Andrzej
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 13, 2018 4:35 pm
Kontakt:

Re: Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: Andrzej »

dziękuję;
serwis olejowy ogarnięty. Kupiłem filtr z możliwością dokręcenia go kluczem 17, bardzo wygodna sprawa.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 692
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: MZR »

Z pewnością od K&N, uważaj z tym dokręcaniem kluczem bo lubią pękać i później się olej leje z tego mocowania na klucz. Miałem raz przypadek, że w trakcie użytkowania rozszczelniło się i miałem wyciek oleju, od tego czasu nie stosuje już tych filtrów K&N z wspawaną nasadką na klucz...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

balles
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 18, 2017 11:37 am
Kontakt:

Re: Serwis Tiger Sport 1050

Post autor: balles »

Filtr oleju dokręca się ręką.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości