Akcesoryjna szyba / uchwyt na nawigację pod szybą

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
szymekdan
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 24, 2019 8:49 am
Kontakt:

Akcesoryjna szyba / uchwyt na nawigację pod szybą

Post autor: szymekdan »

Mam pytanie co do jakiejś akcesoryjnej szyby do Triumph Tiger 1050 z 2011 roku, ewentualnie jakiś sprawdzony uchwyt do GPS możliwy do instalacji pod szybą. Szukałem po internetach ale coś nie mogę znaleźć. Jest jakaś szyba turystyczna ale po pierwsze strach kupować bo straszliwie długa i nie wiem jak się będzie prezentować a po drugie nie zmienia to faktu, że nie ma do czego podpiąć się z uchwytem do nawigacji.
Może któreś z Was już to przerabiało i może pasuje taki stelaż / uchwyt pod szybą z innego modelu? Są uchwyty do 800, do 1200 a do 1050 jak na złość nie ma... ale może ktoś przerabiał temat i wie na 100% że pasuje z innego modelu...?
Zależy mi na takim uchwycie pod szybę. Taki mocowany do lusterka już mam. Z kolei mocowany do kierownicy (też mam) mi nie pasuje bo musiałby być bardzo wysoko i zasłoniłby zegary. Z kolei "kłaniać się" X razy na godzinę żeby zobaczyć coś na kierownicy to też co najwyżej średnio jak się jedzie cały dzień.
Przepraszam za takie "wydziwianie" ale wiele godzin dziennie spędzam na moto i takie "pierdoły" po bardzo niedługim czasie zaczynają irytować.

Obecnie mam taki przykręcany do mocowania lusterka ale jak dla mnie lekka lipa. Jest co prawda sporo wyżej niż na samej kierownicy ale jest problem z fiksacją wzroku: najpierw patrzę daleko na wprost a jak mam potrzebę skorzystania z GPS to muszę zerkać na coś co jest jakieś 20-30cm od kasku. Niby nic ale w moim wieku oczy długo łapią ostrość i to trwa. Najpierw w jedną stronę a później (o zgrozo!) w drugą (...) Przyzwyczajony jestem do czegoś pod szybą. Może nie ma możliwości "macania tego" w czasie jazdy ale za to komfort "patrzenia" na GPS jest nieporównywalny z innymi rozwiązaniami. Bawić się tym w czasie jazdy nie potrzebuję.

Druga sprawa: jest jakiś sprawdzony deflektor, który z tym Tygrysem i z jego szybą bezproblemowo współpracuje? Nie jestem wysoki więc nie musi to być pół metra osłony. Nie chcę kupować w ciemno. Trochę lepsza ochrona przed wiatrem by się przydała... teraz obrywam mniej więcej pod kask więc ochrony nie ma praktycznie wcale a całkiem wysokiej szyby na razie nie chcę kupować bo nie mam żadnych zdjęć jak to się będzie na moto prezentowało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



balles
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 18, 2017 11:37 am
Kontakt:

Re: Akcesoryjna szyba / uchwyt na nawigację pod szybą

Post autor: balles »

Co do szyby i deflektora.
Mam tt1050 i do zeszlego tyg używałem oryginalnej szyby i najwyższego deflektora darkojaka. I było tak sobie, bez deflektora było beznadziejnie. Pomierzylem, zastanawialem się i kupilem szybę givi turystyczną. Dalej było tak sobie, założyłem jeszcze deflektor który miałem. I teraz jest ok. Poszukaj filmiku na yt wind screen collection for triumph tiger 1050 gość porównuje różne szyby do tt1050. Celem dobrania właściwego deflektora możesz wybrać taki z regulowaną wysokością, takie ma też darkojak.
Co do uchwytu widzialem rozwiązania gdzie mocowali kulkę ram do owiewki pod szybą nad zegarami.

adamisku
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 11:50 pm
Kontakt:

Re: Akcesoryjna szyba / uchwyt na nawigację pod szybą

Post autor: adamisku »

Też szukam takiego uchwytu - niestety mało użytkowników nie zachęca rzemieślników do produkcji takich rzeczy:(
Mam kumpla który jeździ na vstrom - tam, ze względu na popularność, możesz w takich akcesoriach wybierać nawet kolory!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości