[MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Stubin
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 12, 2016 2:27 pm
Kontakt:

[MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: Stubin »

Jak w temacie.

https://www.otomoto.pl/oferta/triumph-s ... xtor=SEC-8

VIN SMTTE508MG1114668

Położony na jedną i drugą stronę.
Urwany lewy ogranicznik skrętu.
Spawane: rama, stelaż zegarów, lewy podnóżek kierowcy.
Chłodnica cieczy nieoryginalna.
Nieoryginalne kierunki, jeden reflektor przód (od 1050).
Nowe gumy w/g sprzedającego to 3-letnia z przodu i 7-letnia z tyłu. Nowe, bo miały naklejki jak kupował :lol:
Silnik chodzi zbyt głośno jak na przebieg rzędu 50k.
Luźne przednie tarcze kwalifikujące się do natychmiastowej wymiany.
Moto oklejone folią, a pod spodem różne kwiatki np. przedni błotnik jest żółty (chyba od Daytony, bo takich Spedów nie pamiętam).
Plus dużo innych pierdółek do poprawki.

Moto zakupione 5 lat temu u "znanego" warszawskiego handlarza Moto Rakowski. Znanego z negatywnych opinii.

Generalnie nie polecam. Ch*j strzelił tylko moją wolną niedzielę :evil:



Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: ded »

Obawiam się, że musisz wysupłać raczej okolice 10 tyś. Nie wiem czego się spodziewałeś po moto za 6 tyś, który jest cały okejony folią? Ja już po zdjęciach bym odpuścił. Jak szukasz w najniższej półce cenowej to musisz się nastawić, że jeszcze nie raz się przejedziesz.

Stubin
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 12, 2016 2:27 pm
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: Stubin »

ded pisze:Obawiam się, że musisz wysupłać raczej okolice 10 tyś. Nie wiem czego się spodziewałeś po moto za 6 tyś, który jest cały okejony folią? Ja już po zdjęciach bym odpuścił. Jak szukasz w najniższej półce cenowej to musisz się nastawić, że jeszcze nie raz się przejedziesz.
Stan wizualny nie ma dla mnie znaczenia. Miał być sprawny mechanicznie. 10k to mogą kosztować na początku sezonu - teraz jest koniec i ceny sporo niższe. Nie przypuszczałem, że można przez 5 lat jeździć takim szmelcem z narażeniem własnego życia - bo tak odbieram teraz właściciela tego sprzętu.

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: ded »

Niestety często stan wizualny jest priorytetem- tym bardziej w przypadku S3, który jest po prostu ładny. Ja tam go wybrałem zamiast duzego Horneta bo mi się zwyczajnie podobał. Honda byłaby z pewnością "rozsądniejszym" wyborem. No koniec sezonu ceny idą w dół jak ktoś ma nóż na gardle. Jeśli nie, to po prostu woli pobujać się do wiosny. IMO ceny nie tyle maleją, co pro prostu sprzęty się nie sprzedają. Ja początkowo robiłem podobne podchody jak Ty, najpierw za 6 tyś, potem 8 i w końcu wysupłałem 10. Ja na oklejonego folią bym nie spojrzał. Swojego pojechałem oglądać, bo był blisko a ja nie miałem żadnego punktu odniesienia jak taki sprzęt jeździ. Zmieniony wydech i kierunki go dyskwalifikowały w moich oczach już na fotach. Fakt, że mój jest 2002 (mocniejszy, licznik lcd) ale obawiam się że te 8 tyś to musisz mieć. Jak w sezonie się rozglądałem to były takie chwile że poniżej 10 tyś nie było ani jednej sztuki.

Stubin
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 12, 2016 2:27 pm
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: Stubin »

Ja ciśnienia nie mam. To ma być sprzęt operacyjny, który stoi pod blokiem do wyskoczenia na miasto, załatwienia jakiś spraw w okolicy czy po prostu podjechania do pracy. W założeniu i tak dostanie pewnie czarny mat. Mnie interesuje buda z lat 1997-2001. Twoja jest nowsza i nie ma już tej linii, która mi się podoba. Na trasy to mam w ciepłym garażu Tigera i rezerwuję miejsce również na Speeda, ale wcześniejszego - T301 '96. Niestety szukam już 3 rok i nie mogę znaleźć oryginalnego egzemplarza w bardzo dobrym stanie. Ten egzemplarz ma być zadbany i kasy na niego nie będę żałował, ale ten którego szukam teraz to ma być taki mój "kopciuszek" na co dzień ;)

Ten wygląda na w miarę oryginalnego:

https://www.olx.pl/oferta/triumph-speed ... ee0f7089a1

Oczywiście opony do wymiany pomimo tego, że handlarz twierdzi że 10 letnie Metzy są OK i mają jeszcze bieżnik :lol:

Niestety sprzedaje na "umowę z Niemcem" więc odpada. Już kiedyś miałem zawiasy za coś takiego i drugi raz nie będę ryzykował straconych kilku lat życia w sądach i wyroku na koncie :evil:

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: ded »

Mi w tych starszych najbardziej nie pasuje rozbudowany licznik. LCD jednak bardziej mi leży, no i parę koni więcej było.

deny01
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 18, 2017 9:56 am
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: deny01 »

Hej Pany ,
podepnę się do dyskusji , ktoś tą sztukę kojarzy?
Bo korci mnie fest ale hamuje właśnie to że od handlarza..
Cena spada sukcesywnie od prawie 11 tyś w środku sezonu..

https://www.olx.pl/oferta/triumph-speed ... mzIXY.html

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: [MINA] Triumph Speed Triple 955 r.2000

Post autor: ded »

Lusterka zmienione na jakiś zamiennik, tylna lampa też nieoryginalna. Ten wydech mi na Leo vince nie wygląda tylko jakiś pseudo-carbo-badziew, kierunki jakiś chińczyk. Klakson trąbka trochę zaskakuje, ta osłona chłodnicy chyba też nie oryginał. Jeśli to nie dyskwalifikuje dla Ciebie motocykla to myślę że możesz oglądnąć. Te triumphy to raczej ciężko sprzedawalny temat. Jak chcesz kupić to nie ma co, jak chcesz sprzedać to nie ma chętnych. Nie sugerował bym się tym, że długo wisi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości