955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: ded »

Swojego 955i mam od maja. Ogólnie moto utrzymane, bez większych problemów, choć przejechałem od tego czasu tylko 2 tyś km. Problem mam z zarzucaniem świec nagarem po krótkim odpaleniu na zimno. Zaczęło się od krótkiej przegazówki na zimno, po której moto nie chciał zapalić. Wyczyściłem świece i zapomniałem o problemie. Niestety sytuacja powtórzyła się kilka razy. Za każdym razem po krótkim odpaleniu na zimno. O ile nie muszę moto odpalać na kilka sekund to dziś po przejechaniu 200m ta sama historia. Trochę mnie już to dobija.

Trochę konkretów:
Na kompie nie ma błędów, jest zmieniony wydech na półprzelot i wkładka KN (wyczyszczona, naoliwiona). Dograna mapka pod te zmiany ale uboższa- turystyczna. Na ori mapce było to samo więc raczej nie to. Mapkę mam zgraną w razie czego.
Olej Belray exs 10w40, wcześniej był Liqui Moly 15w50. Zużycie oleju chyba jakieś jest, bo nawet sprzedawca coś wspominał ale na tyle nieznaczne że na bagnecie nie widzę żeby ubywało. Jak by zarzucał olejem to chyba miałbym konkretne ubytki.
Świece są Denso irydowe, dobrane wg katalogu. Wcześniej były NGK, też odpowiedni model i właściwa przerwa. Świeczka po zarzuceniu wygląda tak https://photos.app.goo.gl/7PW4x9WtcdEvgy2H2 Nic się nie dzieje podczas jazdy, zrobiłem nawet 100km w jeden dzień i zero problemów, ale jak zapalę i zgaszę to wyraźnie świeca nie ma temp samoczyszczenia i okleja się na czarno.
Co może być grane? Czy może to jednak przedmuchy? Czasem lekko zakopci na czarno jak robię przegazówkę, ale to tak delikatnie. Nie wiem czy regulacja zaworów może mieć coś wspólnego, bo poprzedni sprzedający ją trochę przeciągnął (4 tyś km ponad to co zaleca serwisówka) a ja uznałem że zrobię jak się będzie sezon kończył. Mechanik mi osłuchał moto i stwierdził, że źle nie jest i spokojnie mogę sezon dojeździć.



deny01
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 18, 2017 9:56 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: deny01 »

Siemka ,

widzę że forum tutaj słabo działa bo nikt nic nie pisze.
Ja sam szukam po necie informacji nt 955 bo przymierzam się do kupna.

Nie wiem jak w Twoim przypadku ale jak masz tak czarne zaolejone świece i dymi Ci na czarno to masz dwie wersje:
Zalewa Ci go olejem np przez uszczelniacze. Po odpaleniu i dłuższej jeżdzie świeca Ci się wypali i oczyści , a po odpalneiu i zgaszeniu zasyfi olejem i do tego wzbogaconą mieszanką wtrysków...... Miałem tak w aucie :P:

Poza tym pochwal się którą sztukę kupiłeś i ile masz wzrostu , bo ja przy moich 186 cm 80kg ciągle mam obawy czy nie jest to za małe moto dla mnie....

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: ded »

Ale jak by frykał tyle oleju to bym miał chyba jakieś znaczne ubytki. Jak by brał przez uszczelniacze to chyba nie przez tą minutę pracy bo wtedy olej jest gęsty- raczej po dłuższej jeździe by był problem. Kopcenie też takie delikatne- wiem jak kopci niesprawny silnik. Mam 180cm i 80kg, moto jest akurat, mógłby być ze 2cm niższy to bym bardziej komfortowo manewrował nogami na parkingu. Nie robiłem sobie zdjęć, żeby sprawdzić jak się prezentuję :P ale wyobrażam sobie że dla niektórych to ważne. Jak siedzisz to mały się nie wydaje, wcześniej miałem GS550 (większy niż GS500) i Triumph wydaje się większy ale lżejszy.

deny01
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 18, 2017 9:56 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: deny01 »

No to Ci przelewa wahy, skoro na czarno puszcza bąki.
Lepsze to niż konsumpcja oleju:)

Może jakiś wtrysk leje.

Mówisz że 2 cm niższy to byś lepiej manewrował nogami - w sensie masz je za długie do wysokości siodła i muszisz podginać kolana?

A jak ogólne wrażenia z jazdy?

Awatar użytkownika
Sylwester175
Posty: 121
Rejestracja: czw lut 23, 2017 10:57 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: Sylwester175 »

Powitać
Proponuje sprawdzić czujnik temperatury i sondę, w TT sport miałem tak ze po odpaleniu zimnego i dodaniu gazu potrafił w wydech strzelić lub w dolot bądź też zrzucić jeden z cylindrów.
Bonneville T120 2020r

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: ded »

Czujnik raczej dobrze pokazuje na liczniku a błędu nie ma. Sonda także nie wyświetla błędu ale na zimno to raczej nie zacznie pracować, musi się trochę podgrzać. Co do wysokości motocykla, to nogi mam wyprostowane jak stanę, moto mógłby być deko niższy to wtedy miałbym lepszy manewr bo na miękkim gruncie czasem nóg nie starczy. Jeździ się bardzo fajnie, grubo momentu od samego dołu ale spala 7.5l jak bujam się w mieście.

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: ded »

Muszę sprawdzić podciśnienia i regulator ciśnienia paliwa. Z baku wychodzą dwa małe króćce od których idą wężyki, na jednym wężyku jest zaworek zwrotny. U mnie obydwa te wężyki idą na dół i wiszą sobie do niczego nie podłączone. Tak powinno być? Który powinien być z zaworkiem a który bez? Wydaje mi się, że mignął mi kiedyś jakiś rysunek gdzie ten z zaworkiem to się do czegoś łączył, ale nie skojarzyłem.

Awatar użytkownika
Sylwester175
Posty: 121
Rejestracja: czw lut 23, 2017 10:57 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: Sylwester175 »

Jeden jeśli dobrze kojarzę to odpowietrzenie zbiornika a drugi odprowadza benzynę jak ci sie przeleje przy tankowaniu.
Jak otworzysz wlew paliwa to masz otworek widoczny pod wlewem.
Przeważnie błąd sądy wyświetli gdy grzałka w sądzie sie spali a nie gdy jest niewłaściwą wartość i korekty są wprowadzone długoterminowe, jak masz możliwość to wyłącz ją na próbę
Bonneville T120 2020r

Awatar użytkownika
ded
Posty: 96
Rejestracja: śr lis 09, 2016 11:23 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: ded »

W sensie odpiac wtyczkę?

Awatar użytkownika
Sylwester175
Posty: 121
Rejestracja: czw lut 23, 2017 10:57 am
Kontakt:

Re: 955i zarzuca świece po krótkim odpaleniu

Post autor: Sylwester175 »

W sterowniku przez wtyk OBD.
Odpięcie sądy fizycznie tez powinno sprawić ze sterownik przejdzie na sztywną mape ale wywali błąd który nie wiem czy zniknie bo nie miałem z tym modelem doczynienia
Najlepiej było by mu pełną diagnostykę zrobić ipodejrzec parametry w trakcie pracy.
Bonneville T120 2020r

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości