Pocenie się silnika + serwisówka

Wszystko o Speed i Street Triple - czyli szosówkach z grupy "Roadsters"
Awatar użytkownika
kazik719
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 18, 2019 6:51 pm
Kontakt:

Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: kazik719 »

Cześć wszystkim,
Od wczoraj jestem posiadaczem triumpha street triple 675 w wersji R z 2009 R. Z racji tego, że kupiłem tego sprzęta po całkiem okazyjnej cenie ma parę mankamentów. Głównym jest pocenie się silnika w dwóch miejscach, górna uszczelka silnika i przy deklu alternatora (wszystko widać na zdjęciach w linku, jeśli źle mówię to mnie poprawcie). Olej nie kapie, nie ubywa go nadmiernie jednak widać tłusty ślad na silniku. Mam się obawiać? Wiecie ile mniej więcej wyniesie serwis tego? Druga sprawa to spalanie, przy ostrym pałowaniu po mieście ile wam palą takie sprzęty? Mi komputer pokazuje ok 7l. I jeszcze jak jest tutaj jakiś dobry samarytanin który ma serwisówkę do tego modelu to chętnie ją przyjmę :D :D .
Poniżej link do google dysku ze zdjęciami.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Z góry dzięki za pomoc! Lewa!



szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: szewczenko »

Na początku polecam porządnie umyć silnik, bo ciężko powiedzieć w którym miejscu poci się. Z tego co widać po zdjęciach, to ma więcej takich punktów niż dwa. Nawet na uszczelce pod głowicą są ślady, ale mogło też spłynąć z góry z uszczelki z pod pokrywy zaworowej.
Ja w swoim mam przejechane 62tyś i nie mam żadnego wycieku, więc nie jest to normalny widok.

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: szewczenko »

Serwisówkę później Ci prześlę, tylko muszą mi naprawić internet stacjonarny.

Awatar użytkownika
kazik719
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 18, 2019 6:51 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: kazik719 »

Mój ma raptem 26 k km nalatane i niestety takie cyrki przy silniku. Za tydzień będę już u siebie w domu więc umyje porządnie sprzęta i zrobię mały serwis. Dzięki za odzew i czekam z niecierpliwością na serwiówke :D

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: szewczenko »

Jeśli chodzi o apetyt na paliwo, to z wydechem Arrow przy ostrym traktowaniu potrafi nawet więcej spalić. Zauważyłem że z db-kilerem jest o pół litra mniejsze spalanie. Już dawno nie patrzyłem ile moto pali, ale z tego co pamiętam to najniższe jakie zanotowałem było na niemieckich autostradach i wyniosło 4,8. Średnie oscyluje w granicach 6-6.5, a najwyższe było w granicach 8.5.

Podaj mi maila to prześlę Ci serwisówkę.

Awatar użytkownika
kazik719
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 18, 2019 6:51 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: kazik719 »

Teraz po resecie licznika przy dosyć dynamicznej jeździe po mieście pali ok. 6,8l więc chyba w normie. Mam tłumiki Arrowa, raczej są db killery chociaż drą się ostro więc nie mam pewności. Tutaj masz maila: kazik71717@gmail.com .
Wielkie dzięki za serwisówkę! Kłaniam się w pas.

xylo
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 17, 2019 11:16 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: xylo »

Czesc,

Podrzucicie serwisowke na karolmarki@wp.pl ?

pozdr
K

szewczenko
Posty: 180
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:21 pm
Kontakt:

Re: Pocenie się silnika + serwisówka

Post autor: szewczenko »

Witam. Już wysłałem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości