Opony do Bonneville se.

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Opony do Bonneville se.

Post autor: werewolf »

Witam kolegów. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone przez Was gumy? Jeżdżę w zasadzie wyłącznie po asfalcie jednak unikam głównych dróg i często jego "czystość" nie jest najlepsza. Chodzi mi o opony, które dobrze trzymają też na mokrym i zimnym asfalcie. Teraz jeżdżę na Continentalach i ogólnie nie są złe ale na wilgotnej nawierzchni przy wykładaniu motocykla czuję, ze się uślizgują.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: MZR »

SE ma duże ograniczenie ze względu na rozmiar opon, szczególnie trudniej będzie dobrać przednią oponę... Fajne gumy to np. HEIDENAU K60 / K60 Scout lub PIRELLI MT 60 RS ale nie nie dopasujesz rozmiarów. Można by rozważyć PIRELLI SCORPION RALLY STR, tutaj będziesz miał odpowiednie rozmiary.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: werewolf »

Wielkie dzięki. Poszukam. Znane są Ci może Metzelery Tourance Next? Ludzie dobrze o nich pisza ale nie wiem jak się sprawdzą na Bonnie

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: MZR »

Nie polecam tych opon. Tourance NEXT to opony twarde do ciężkich enduro to po pierwsze, a po drugie nie występuję na przód w rozmiarze 110/70, a jak założysz najbardziej zbliżony czyli akurat w tym modelu rozmiar 120/70 to na wąskiej feldze jaką ma Bonnie SE ta opona się ściśnie i powstaną niebezpieczne krawędzie na skrajach opony. To akurat przerobiłem na swoim, z tą właśnie oponą i zaraz to ściągałem. Ostatecznie przerobiłem swojego SE na poszerzane koła szprychowe i miałem już pełen wachlarz różnych opon. Są niektóre opony, które fajnie siądą na przód w rozmiarze 120/70 np:

Tutaj masz SHINKO 705 z oponą 120/70 na przodzie:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

AVON TRAILRIDER z oponą 120/70 na przodzie:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CONTINENTAL TKC 80 z oponą 120/70 na przodzie:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na tych zdjęciach fajnie siadły opony Pirelli MT-60 RS 120/70 przód i 160/80 tył:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osobiście poszedłbym w stronę tych PIRELLI MT-60 RS... I pamiętaj, że zmiana opon na szersze i z agresywniejszym bieżnikiem zmienią charakterystykę prowadzenia, będą głośniejsze itp...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: Aroo »

MZR pisze: wt kwie 26, 2022 9:19 am Nie polecam tych opon. Tourance NEXT to opony twarde do ciężkich enduro to po pierwsze, a po drugie nie występuję na przód w rozmiarze 110/70, a jak założysz najbardziej zbliżony czyli akurat w tym modelu rozmiar 120/70 to na wąskiej feldze jaką ma Bonnie SE ta opona się ściśnie i powstaną niebezpieczne krawędzie na skrajach opony. To akurat przerobiłem na swoim, z tą właśnie oponą i zaraz to ściągałem. Ostatecznie przerobiłem swojego SE na poszerzane koła szprychowe i miałem już pełen wachlarz różnych opon. Są niektóre opony, które fajnie siądą na przód w rozmiarze 120/70 np:

Osobiście poszedłbym w stronę tych PIRELLI MT-60 RS... I pamiętaj, że zmiana opon na szersze i z agresywniejszym bieżnikiem zmienią charakterystykę prowadzenia, będą głośniejsze itp...
MZR widzę że przebiłeś już sporo opon do Bonka więc podpinam się do tematu. Do mojego T100 szukam nowych gum i właśnie się zastanawiam jak to będzie wyglądało i się jeździło na nich.
Skłaniam się do
MetzelerTourance 130/80-17 65 S DP - tył
MetzelerTourance 100/90-19 57 S - przód

jednak znalazłem coś takiego jeszcze
Bridgestone Battlax Adventurecross Scrambler AX41S 100/90-19
Bridgestone Battlax Adventurecross Scrambler AX41S 130/80-17

Jednak te drugi są bezdętkowe i na moje szprychowe felgi nie pasują.

Czy ktoś z Was podpowie ktore gumy wybrać do Bonka ??
Generalnie jest spory problem bo nie ma za dużego wyboru.

Awatar użytkownika
werewolf
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 07, 2020 7:50 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: werewolf »

Dzięki bardzo MZR. Niestety mimo wielkich chęci swoich kół nie przerobiłem i jeżdżę na fabrycznych alusach SE. Ze względu na ograniczony wybór, zwłaszcza przodu, zdecydowałem się ostatecznie na Metzelery Roadtec 01 na obu kołach. W tym tygodniu przełożę i zobaczę jak będzie. Podzielę się wrażeniami jak już trochę na nich pośmigam.

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: MZR »

Aroo pisze: czw maja 05, 2022 7:41 pm Jednak te drugi są bezdętkowe i na moje szprychowe felgi nie pasują.
Możesz założyć je z dętką. Ja po zmianie kół odlewanych na szprychowe w swoim Bonneville SE miałem właśnie opony bezdętkowe Pirelli Angel ST z dętką:

viewtopic.php?f=45&t=75&start=10
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: Aroo »

MZR pisze: pn maja 09, 2022 8:20 am Możesz założyć je z dętką. Ja po zmianie kół odlewanych na szprychowe w swoim Bonneville SE miałem właśnie opony bezdętkowe Pirelli Angel ST z dętką:
w sumie temat nie aktualny bo opony dętkowe założyłem.
Zdecydowałem sie na ten zestaw
MetzelerTourance 130/80-17 65 S DP - tył
MetzelerTourance 100/90-19 57 S - przód

Powiem szczerze że nie wiedziałem że może być aż taka różnica w jeździe na nowych kapciach. Trzyma się drogi jak przyklejony no i fajnie też wyglądają te nowe oponki na Bonku :)

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: MZR »

Pokaż jak się prezentują :)
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Awatar użytkownika
Aroo
Posty: 35
Rejestracja: wt kwie 21, 2020 12:15 pm
Kontakt:

Re: Opony do Bonneville se.

Post autor: Aroo »

MZR pisze: pt maja 27, 2022 1:34 pm Pokaż jak się prezentują :)
Przepraszam że tak długo to trwało ale skręciłem nogę i nie latałem bonim prawie miesiąc.
Na żywo oponki lepiej się prezentują :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości