Nie polecam wydechu ZARD do Tiger 1050

Wszystko o klasycznym Tigerze i jego wersjach - enduro z grupy "Adventure"
adamisku
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 11:50 pm
Kontakt:

Nie polecam wydechu ZARD do Tiger 1050

Post autor: adamisku »

Hej, trochę mnie nie było, ale po zabawie w zmiany map postanowiłem częściej odwiedzać to FORUM.
Jeśli chodzi o mój temat - kupiłem używany wydech ZARD z przebiegiem rury takim samym jak oryginał. Szczęśliwy zamontowałem to cudo i wszystko było dobrze do momentu aż nie założyłem płyty GIVI do kufra centralnego. Jakie było moje zdziwienie po przejażdżce (20min) gdy zobaczyłem nadtopioną płytę (spaliny są tak w górę skierowane). Żeby nie zanudzać - producent ZARD się wypiął (bo to nie jego wina, bo oni testowali bez płyty itd). Oficjalny sprzedawca... rozłożył ręce. I zostałem z wydechem wartym prawie 3000zł i stopioną płytą pod kufer (na szczęście nie założyłem kufra bo byłoby po nim). Skończyło się niesmakiem do firmy ZARD!!! Dorobiłem w firmie specjalizującej się układami wydechowymi 2 dodatkowe db killery, które skierowały spaliny w innym kierunku. Dlatego jeśli macie zamiar założyć ten sam model wydechu co ja i jeździć z płytą do kufra centralnego - zastanówcie się 2 lub więcej razy - bo mimo wydanych 3000zł nie dostaniecie pełnowartościowego produktu. PZDR
ps Pierwsza fota to ten wydech. Druga (nie na moim) na motocyklu. Jak tylko wyjadę (dla zainteresowanych) mogę zrobić dodatkowe zdjęcia [/img]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 705
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Nie polecam wydechu ZARD do Tiger 1050

Post autor: MZR »

W żadnym wypadku nie widzę tutaj winy producenta układu wydechowego... To jest tłumik customowy i nie musi pasować do każdego stelaża czy kufra dostępnego na rynku. Dopasowali by pod akcesoria GIVI, to ktoś inny by napisał, że nie pasuje do SW-MOTECH, dopasowali by do SW-MOTECH to ktoś inny by napisał, że nie pasuje do Hepco & Becker, dopasowali by do Hepco & Becker to ktoś inny by napisał, że nie pasuje do KAPPA, dopasowali by do KAPPA to ktoś inny by napisał, że nie pasuje do SHAD itd. itd. itd. Pasuje do motocykla i to ma się zgadzać. Producenci "najczęściej" dopasowują swoje stelaże i kufry pod dany motocykl z oryginalnym układem wydechowym. Customowy wydech pasuje do Twojego motocykla? Więc wszystko się zgadza :) Co innego gdybyś kupił oryginalny akcesoryjny wydech od Triumpha, dedykowany do Twojego moto, wtedy by się można zgodzić, że coś nie pasuje...

P.S. sam wydech piękny, pasuje wizualnie do moto i pewnie brzmi tak samo dobrze jak wygląda :D
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

adamisku
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 11:50 pm
Kontakt:

Re: Nie polecam wydechu ZARD do Tiger 1050

Post autor: adamisku »

Owszem wydech ładny i fajnie brzmi, ale podejście producenta pt "NIE MAMY PANA PŁASZCZA I CO NAM PAN ZROBI?" - jest delikatnie mówiąc - niefajne. Odpowiedź brzmiała raczej tak "w specyfikacji tego tłumika nie ma mowy o ściąganiu DB killera i powinien być cały czas założony w puszcze. Jeśli Db killer jest ściągnięty nie odpowiadamy za funkcjonowanie wydechu" Nadmieniam, że nawet przy założonym TOPI PŁYTĘ - także ich tłumaczenie jest kompletnie bez sensu. A co z osobami które chciałyby pojeździć na torze?? Muszą demontować płytę. W imię czego?? Nie mówimy tutaj o niszczeniu uchwytu na telefon dodatkowych chinskich ledów czy frędzelków na kierownicy. Gdybym założył kufer straty byłyby o wiele większe. Tłumik jest AKCESORYJNY - czyli dokładnie pod ten model i zamontowany zgodnie z instrukcją - także z tym CUSTOM to trochę przesada to nie jest uniwersalna puszka pasująca do każdego moto. Poza tym ZARD to nie jest firma rzemieślnicza robiąca wydechy w garażu klepiąc blachę młotkiem. Chyba znana nazwa do czegoś zobowiązuje. Generalnie mają klienta głęboko gdzieś - KUPIŁEŚ TWÓJ PROBLEM- żadnego wsparcia! Oczywiście poradziłem sobie z problemem dorabiając u prawdziwych fachowców i profesjonalistów DB killer, który kieruje strumień spalin bardziej w dół - konkludując - za podejście... NIE KUPIĘ JUŻ ZARD'A!! Myślę, że każdy powinien dzięki temu wpisowi kilka razy się zastanowić zanim kupi tłumik akcesoryjny - szczególnie tego producenta!

adamisku
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 11:50 pm
Kontakt:

Re: Nie polecam wydechu ZARD do Tiger 1050

Post autor: adamisku »

Dziś chciałem kupić stelaż bocznych kufrów - też nie pasuje do wydechu - będzie trzeba stelaż przerobić :(

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości