Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Wszystko o klasycznych i ponadczasowych modelach - legendzie z grupy "Classic"
Kuben91
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 04, 2020 10:18 pm
Kontakt:

Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: Kuben91 »

Witam, chciałbym dowiedzieć się jak rozwiązaliście problem smarowania łańcucha w swoich motocyklach. Motocykl fabrycznie nie posiada stopki centralnej, ma jedynie miejs e na zamontowanie akcesoryjnej, która kosztuje 1000+ zł :). Wahacz nie posiada miejsca na rolki ani nie da się go podnieść tradycyjnym podnośnikiem do wahacza bo przeszkadzają tłumiki, a odkręcać każdy z nich do smarowania to nie wiem czy to dobry pomysł. Zainwestowaliście w podstawkę centralną czy może jakiś podnośnik? Na ebayu jest kilka ofert podstawek centralnych ale jest zaznaczone że do modelu chłodzonego cieczą nie pasują. Jakie jest wasze zdanie.
Pozdrawiam :)


T100 LC

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: MZR »

Najtańsza i bardzo dobra opcja: https://allegro.pl/oferta/podnosnik-do- ... 9202559844 Używałem w Bonnevillu 900 z 2013 roku, teraz używam w Bonnevillu 1200 z 2016 roku, podnośni osobno przód lub tył, można spokojnie nasmarować łańcuch, pościągać koła do wulkanizacji, zdemontować lagi itp...
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Kuben91
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 04, 2020 10:18 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: Kuben91 »

Ok niezły pomysł a nie niszczy to przypadkiem ramy?
T100 LC

Jakobs81
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 9:07 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: Jakobs81 »

Jest jeszcze fajniejszy podnośnik ale i cena wyższa, komfort używania rewelacyjny! Eliminuje całkowicie ryzyko uszkodzenia ramy.
https://shop.becker-technik.de/de/home/ ... ifter.html

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: MZR »

Też fajny, ale przodu nim nie podniesiesz...
Kuben91 pisze: śr maja 13, 2020 7:08 pm Ok niezły pomysł a nie niszczy to przypadkiem ramy?
Nie, zobacz na zdjęciach z aukcji, że cały główny pręt podnośnika jest w grubej przeźroczystej osłonie gumowej.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Kuben91
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 04, 2020 10:18 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: Kuben91 »

OK dziękować:) Jeszcze przy okazji chciałbym zapytać się jaka jest odpowiednia prędkość przelotowa dla Bonnevilla t100 tak żeby silnika nie zajechać? 110- 120 ok?
T100 LC

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: MZR »

Komfortowo 80 - 120km/h, powyżej już się zaczynają delikatne wibracje np. w podnóżkach i na kierownicy. W T120 już tego nie czuć. Ale to nie znaczy, że nie pojedzie szybciej. Swoim Bonnevillem SE (900cm3) jeździłem czasami po 180km/h i nie było z tym problemu :)
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

Kuben91
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 04, 2020 10:18 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: Kuben91 »

Ok, chodziło mi o to czy w odniesieniu do tego motocykla istnieje jakaś prędkość przelotowa z która po prostu zaleca się jeżdżenie żeby było to odpowiednie dla silnika:) Tak swoją drogą widzę u Ciebie w awatarze zdjęcia Bonnevilla z czerwoną ramą, kiedyś widziałem ogłoszenie i egzemplarz miał również taką ramę. Jest to jakaś edycja specjalna? wiem mogłem poszukać w necie ale jak mam okazje zapytać fachowca to wolę skorzystać:) Pozdrawiam
T100 LC

vrpT309
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 07, 2017 4:19 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: vrpT309 »

w kwestii centralnej podstawki to ja się chyba będę decydował na TEC-a..

https://www.tecbikeparts.com/product/ma ... 16-onward/

cena wydaje się być do przyjęcia.

z przesyłką wychodzi 108,50 GBP

Awatar użytkownika
MZR
Moderator
Posty: 706
Rejestracja: czw cze 30, 2016 3:02 pm
Kontakt:

Re: Triumph Bonneville T100 podstawka centralna

Post autor: MZR »

Kuben91 pisze: pt maja 15, 2020 12:33 pm Ok, chodziło mi o to czy w odniesieniu do tego motocykla istnieje jakaś prędkość przelotowa z która po prostu zaleca się jeżdżenie żeby było to odpowiednie dla silnika:) Tak swoją drogą widzę u Ciebie w awatarze zdjęcia Bonnevilla z czerwoną ramą, kiedyś widziałem ogłoszenie i egzemplarz miał również taką ramę. Jest to jakaś edycja specjalna? wiem mogłem poszukać w necie ale jak mam okazje zapytać fachowca to wolę skorzystać:) Pozdrawiam
Tak, to była wersja SE (Special Edition), charakteryzował się czerwoną matową ramą, matowym lakierem z dwukolorowym malowaniem (matt black oraz cranberry red), przednią lampą i mocowaniami z Thruxtona, czarną aluminiową osłoną silnika, czarnym metalowym uchwytem dla pasażera, czarne lusterka, czarna kanapa z czerwonymi przeszyciami. Edycja była wypuszczona w ilości 200 sztuk, z czego 4 trafiły na polski rynek, w tym jeden właśnie mój :D
vrpT309 pisze: sob maja 16, 2020 3:33 pm w kwestii centralnej podstawki to ja się chyba będę decydował na TEC-a..

https://www.tecbikeparts.com/product/ma ... 16-onward/

cena wydaje się być do przyjęcia.

z przesyłką wychodzi 108,50 GBP
Akcesoria TEC-a można zamawiać u polskiego dystrybutora, a jest nim Triumph Katowice.
-=Triumph Thruxton 1200 R--Triumph Bonneville T120--Triumph Bonneville SE Red Frame--Triumph Scrambler 900--Honda CB 500 Four--Honda Gorilla Z50--Simson SUHL MOPED SR2=-

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości